THU NOV 24 at 7:15PM
North
MELVILLE MILLIO.
4
YKTN LDC
7
FRI NOV 25 at 7:30PM
South
ROCANVILLE TIGE.
1
MOOSOMIN RANGER.
9
FRI NOV 25 at 7:30PM
South
ESTERHAZY FLYER.
9
FORT KNOX
4
SAT NOV 26 at 2:00PM
North
HWY 9 PREDS
3
SV STAMPS
3
SAT NOV 26 at 4:00PM
North
YKTN CCV
COTE SELECTS
Cote Memorial Arena
SAT NOV 26 at 4:30PM
South
BALCARRES BRONC.
20
4 NATIONS
0
SAT NOV 26 at 7:45PM
South
MOOSOMIN RANGER.
4
IH CHIEFS
2
SUN NOV 27 at 1:00PM
South
YKTN RH
4
ROCANVILLE TIGE.
1
SUN NOV 27 at 1:15PM
North
YKTN CCV
2
SV STAMPS
7
SUN NOV 27 at 4:30PM
North
YKTN LDC
2
HWY 9 PREDS
9
SUN NOV 27 at 5:15PM
North
LNBRG WARRIORS
2
SV STAMPS
10
TUE NOV 29 at 7:15PM
North
COTE SELECTS
1
YKTN LDC
23
WED NOV 30 at 7:15PM
South
BALCARRES BRONC.
4
YKTN RH
1
WED NOV 30 at 7:15PM
South
IH CHIEFS
1
ESTERHAZY FLYER.
10
THU DEC 1 at 7:45PM
North
MELVILLE MILLIO.
6
YKTN CCV
9
MON DEC 5 at 7:30PM
South
ESTERHAZY FLYER.
4
ROCANVILLE TIGE.
0
TUE DEC 6 at 7:00PM
North
MELVILLE MILLIO.
18
COTE SELECTS
0
TUE DEC 6 at 7:15PM
North
LNBRG WARRIORS
5
YKTN LDC
4
WED DEC 7 at 8:15PM
South
MOOSOMIN RANGER.
20
4 NATIONS
1
THU DEC 8 at 7:15PM
North
COTE SELECTS
1
YKTN CCV
27
FRI DEC 9 at 7:00PM
North
HWY 9 PREDS
7
LNBRG WARRIORS
7
FRI DEC 9 at 7:30PM
South
BALCARRES BRONC.
4
FORT KNOX
4
SAT DEC 10 at 1:30PM
North
COTE SELECTS
6
HWY 9 PREDS
17
SAT DEC 10 at 3:30PM
South
MOOSOMIN RANGER.
4
ESTERHAZY FLYER.
3
SAT DEC 10 at 7:45PM
South
BALCARRES BRONC.
4
IH CHIEFS
2
SUN DEC 11 at 5:00PM
South
IH CHIEFS
0
MOOSOMIN RANGER.
12
SUN DEC 11 at 5:30PM
North
HWY 9 PREDS
9
MELVILLE MILLIO.
1
MON DEC 12 at 7:30PM
South
YKTN RH
6
ROCANVILLE TIGE.
3
TUE DEC 13 at 7:00PM
North
HWY 9 PREDS
21
COTE SELECTS
0
WED DEC 14 at 7:30PM
South
FORT KNOX
1
YKTN RH
13
THU DEC 15 at 7:00PM
North
LNBRG WARRIORS
18
COTE SELECTS
1
FRI DEC 16 at 7:15PM
North
LNBRG WARRIORS
7
YKTN LDC
4
SAT DEC 17 at 11:30AM
North
SV STAMPS
3
MELVILLE MILLIO.
1
SAT DEC 17 at 4:00PM
North
YKTN CCV
COTE SELECTS
Cote Memorial Arena
SAT DEC 17 at 4:00PM
South
MOOSOMIN RANGER.
6
BALCARRES BRONC.
0
SUN DEC 18 at 1:15PM
North
YKTN LDC
0
SV STAMPS
9
SUN DEC 18 at 2:00PM
North
COTE SELECTS
3
MELVILLE MILLIO.
20
SUN DEC 18 at 6:00PM
South
YKTN RH
2
MOOSOMIN RANGER.
8
MON DEC 19 at 8:00PM
South
ESTERHAZY FLYER.
14
4 NATIONS
1
TUE DEC 20 at 7:00PM
North
SV STAMPS
24
COTE SELECTS
2
WED DEC 21 at 7:30PM
North
YKTN CCV
11
LNBRG WARRIORS
9
FRI DEC 23 at 8:00PM
North
COTE SELECTS
MELVILLE MILLIO.
Horizon Credit Union Center
SUN JAN 1 at 7:15PM
North
COTE SELECTS
YKTN LDC
Westland Arena
MON JAN 2 at 7:15PM
North
COTE SELECTS
1
YKTN CCV
22
TUE JAN 3 at 7:15PM
North
MELVILLE MILLIO.
5
YKTN LDC
5
WED JAN 4 at 7:15PM
South
FORT KNOX
2
ESTERHAZY FLYER.
6
FRI JAN 6 at 7:30PM
North
COTE SELECTS
2
LNBRG WARRIORS
23
SAT JAN 7 at 3:30PM
North
COTE SELECTS
0
SV STAMPS
29
SAT JAN 7 at 5:00PM
South
4 NATIONS
4
ROCANVILLE TIGE.
9
SAT JAN 7 at 7:00PM
North
YKTN CCV
3
HWY 9 PREDS
5
SAT JAN 7 at 7:30PM
South
YKTN RH
6
MOOSOMIN RANGER.
1
SAT JAN 7 at 7:45PM
South
ESTERHAZY FLYER.
3
IH CHIEFS
2
SUN JAN 8 at 2:15PM
South
MOOSOMIN RANGER.
7
FORT KNOX
6
SUN JAN 8 at 2:45PM
South
ROCANVILLE TIGE.
3
BALCARRES BRONC.
1
SUN JAN 8 at 4:45PM
North
YKTN CCV
4
YKTN LDC
5
SUN JAN 8 at 5:00PM
North
SV STAMPS
10
LNBRG WARRIORS
2
MON JAN 9 at 6:45PM
North
YKTN CCV
3
HWY 9 PREDS
4
MON JAN 9 at 7:15PM
South
4 NATIONS
2
ESTERHAZY FLYER.
11
THU JAN 12 at 7:00PM
North
HWY 9 PREDS
13
COTE SELECTS
1
THU JAN 12 at 7:15PM
South
ROCANVILLE TIGE.
3
YKTN RH
3
THU JAN 12 at 7:30PM
South
ESTERHAZY FLYER.
7
BALCARRES BRONC.
3
SUN JAN 15 at 1:00PM
South
BALCARRES BRONC.
1
ROCANVILLE TIGE.
4
SUN JAN 15 at 4:30PM
South
FORT KNOX
9
4 NATIONS
2
SUN JAN 15 at 6:15PM
South
MOOSOMIN RANGER.
4
IH CHIEFS
5
TUE JAN 17 at 7:15PM
South
4 NATIONS
1
YKTN RH
11
WED JAN 18 at 5:00PM
North
MELVILLE MILLIO.
4
YKTN CCV
8
WED JAN 18 at 7:15PM
South
IH CHIEFS
5
ESTERHAZY FLYER.
5
WED JAN 18 at 7:30PM
North
COTE SELECTS
1
LNBRG WARRIORS
17
THU JAN 19 at 7:15PM
South
MOOSOMIN RANGER.
2
YKTN RH
3
FRI JAN 20 at 7:00PM
South
4 NATIONS
1
FORT KNOX
5
SAT JAN 21 at 5:30PM
North
SV STAMPS
4
HWY 9 PREDS
2
SAT JAN 21 at 7:00PM
North
MELVILLE MILLIO.
8
LNBRG WARRIORS
7
SAT JAN 21 at 7:45PM
South
ROCANVILLE TIGE.
2
IH CHIEFS
5
SUN JAN 22 at 4:15PM
South
FORT KNOX
5
IH CHIEFS
4
MON JAN 23 at 7:30PM
South
4 NATIONS
2
ROCANVILLE TIGE.
8
TUE JAN 24 at 7:00PM
North
YKTN CCV
25
COTE SELECTS
2
TUE JAN 24 at 7:30PM
South
YKTN RH
7
BALCARRES BRONC.
1
WED JAN 25 at 7:15PM
South
IH CHIEFS
4
YKTN RH
4
THU JAN 26 at 7:45PM
North
YKTN LDC
2
YKTN CCV
7
FRI JAN 27 at 5:30PM
North
SV STAMPS
5
YKTN LDC
1
FRI JAN 27 at 7:30PM
South
BALCARRES BRONC.
7
ESTERHAZY FLYER.
4
FRI JAN 27 at 8:00PM
North
SV STAMPS
6
YKTN CCV
5
SAT JAN 28 at 5:00PM
North
LNBRG WARRIORS
5
HWY 9 PREDS
8
SAT JAN 28 at 5:30PM
North
YKTN CCV
13
MELVILLE MILLIO.
4
SAT JAN 28 at 8:00PM
South
ROCANVILLE TIGE.
2
IH CHIEFS
3
SUN JAN 29 at 2:45PM
South
4 NATIONS
1
BALCARRES BRONC.
20
SUN JAN 29 at 5:00PM
North
YKTN LDC
3
HWY 9 PREDS
7
SUN JAN 29 at 5:00PM
North
LNBRG WARRIORS
11
MELVILLE MILLIO.
5
MON JAN 30 at 6:00PM
South
BALCARRES BRONC.
8
MOOSOMIN RANGER.
3
TUE JAN 31 at 7:00PM
North
YKTN LDC
16
COTE SELECTS
1
WED FEB 1 at 7:15PM
North
SV STAMPS
8
YKTN CCV
2
WED FEB 1 at 7:15PM
South
FORT KNOX
3
ESTERHAZY FLYER.
6
WED FEB 1 at 8:15PM
South
YKTN RH
14
4 NATIONS
1
THU FEB 2 at 7:00PM
North
YKTN LDC
13
COTE SELECTS
2
THU FEB 2 at 7:15PM
South
4 NATIONS
0
YKTN RH
7
THU FEB 2 at 7:30PM
South
IH CHIEFS
3
BALCARRES BRONC.
3
FRI FEB 3 at 7:30PM
North
HWY 9 PREDS
4
LNBRG WARRIORS
6
SAT FEB 4 at 11:00AM
North
LNBRG WARRIORS
4
SV STAMPS
12
SAT FEB 4 at 4:30PM
South
ESTERHAZY FLYER.
12
4 NATIONS
1
SAT FEB 4 at 6:45PM
North
HWY 9 PREDS
7
MELVILLE MILLIO.
5
SAT FEB 4 at 7:30PM
South
MOOSOMIN RANGER.
3
FORT KNOX
1
SUN FEB 5 at 2:45PM
South
FORT KNOX
1
BALCARRES BRONC.
6
SUN FEB 5 at 4:30PM
North
COTE SELECTS
2
MELVILLE MILLIO.
15
MON FEB 6 at 6:45PM
North
YKTN CCV
5
LNBRG WARRIORS
1
MON FEB 6 at 7:30PM
South
IH CHIEFS
8
ROCANVILLE TIGE.
3
TUE FEB 7 at 7:15PM
South
BALCARRES BRONC.
6
YKTN RH
1
WED FEB 8 at 7:00PM
South
ROCANVILLE TIGE.
2
FORT KNOX
3
WED FEB 8 at 7:15PM
North
YKTN LDC
5
YKTN CCV
4
WED FEB 8 at 7:15PM
South
YKTN RH
5
ESTERHAZY FLYER.
7
FRI FEB 10 at 6:30PM
North
MELVILLE MILLIO.
3
HWY 9 PREDS
8
FRI FEB 10 at 7:30PM
South
ROCANVILLE TIGE.
1
MOOSOMIN RANGER.
10
SAT FEB 11 at 3:00PM
North
LNBRG WARRIORS
9
MELVILLE MILLIO.
10
SAT FEB 11 at 4:30PM
South
BALCARRES BRONC.
18
4 NATIONS
1
MON FEB 13 at 8:00PM
South
YKTN RH
6
IH CHIEFS
3
WED FEB 15 at 5:45PM
COTE SELECTS North
3
FORT KNOX South
9
SAT FEB 18 at 7:30PM
YKTN CCV North
6
ESTERHAZY FLYER. South
4
SUN FEB 19 at 1:00PM
MELVILLE MILLIO. North
8
ROCANVILLE TIGE. South
2
SUN FEB 19 at 1:00PM
North
YKTN LDC
1
SV STAMPS
11
WED FEB 22 at 7:00PM
South
BALCARRES BRONC.
3
YKTN RH
1
WED FEB 22 at 8:15PM
South
IH CHIEFS
13
4 NATIONS
4
THU FEB 23 at 8:00PM
HWY 9 PREDS North
4
MOOSOMIN RANGER. South
7
FRI FEB 24 at 7:15PM
North
SV STAMPS
6
YKTN LDC
0
FRI FEB 24 at 7:45PM
ROCANVILLE TIGE. South
2
MELVILLE MILLIO. North
8
SAT FEB 25 at 7:45PM
South
4 NATIONS
3
IH CHIEFS
13
SUN FEB 26 at 4:00PM
FORT KNOX South
COTE SELECTS North
Cote Memorial Arena
SUN FEB 26 at 6:00PM
MOOSOMIN RANGER. South
6
HWY 9 PREDS North
4
TUE FEB 28 at 7:30PM
South
YKTN RH
1
BALCARRES BRONC.
5
TUE FEB 28 at 8:00PM
South
4 NATIONS
IH CHIEFS
Davies Arena
WED MAR 1 at 8:00PM
ESTERHAZY FLYER. South
10
YKTN CCV North
1
THU MAR 2 at 7:00PM
4 NATIONS South
9
COTE SELECTS North
5
THU MAR 2 at 7:30PM
YKTN CCV North
4
ESTERHAZY FLYER. South
2
SAT MAR 4 at 7:00PM
South
IH CHIEFS
4
FORT KNOX
3
SUN MAR 5 at 3:00PM
North
MELVILLE MILLIO.
3
LNBRG WARRIORS
10
SUN MAR 5 at 6:45PM
South
BALCARRES BRONC.
5
MOOSOMIN RANGER.
9
WED MAR 8 at 7:30PM
ESTERHAZY FLYER. South
4
YKTN LDC North
5
THU MAR 9 at 7:00PM
HWY 9 PREDS North
0
YKTN RH South
3
FRI MAR 10 at 7:30PM
South
MOOSOMIN RANGER.
2
BALCARRES BRONC.
1
SAT MAR 11 at 10:30AM
North
YKTN CCV
1
SV STAMPS
12
SUN MAR 12 at 12:45PM
North
SV STAMPS
7
YKTN CCV
5
SUN MAR 12 at 4:30PM
COTE SELECTS North
3
4 NATIONS South
12
SUN MAR 12 at 6:00PM
North
LNBRG WARRIORS
9
MELVILLE MILLIO.
8
MON MAR 13 at 7:00PM
YKTN RH South
5
HWY 9 PREDS North
0
MON MAR 13 at 7:30PM
YKTN LDC North
8
ESTERHAZY FLYER. South
3
TUE MAR 14 at 8:15PM
South
FORT KNOX
4
IH CHIEFS
5
WED MAR 15 at 8:15PM
South
ROCANVILLE TIGE.
4
4 NATIONS
5
SUN MAR 19 at 3:00PM
South
4 NATIONS
3
ROCANVILLE TIGE.
2
SUN MAR 19 at 5:00PM
MOOSOMIN RANGER. South
2
SV STAMPS North
4
MON MAR 20 at 7:00PM
LNBRG WARRIORS North
3
IH CHIEFS South
4
TUE MAR 21 at 6:00PM
SV STAMPS North
11
MOOSOMIN RANGER. South
9
SUN MAR 26 at 5:00PM
IH CHIEFS South
LNBRG WARRIORS North
Langenburg Remax Arena
MON MAR 27 at 6:45PM
YKTN LDC North
YKTN RH South
Westland Arena (-)
WED MAR 29 at 7:00PM
YKTN RH South
YKTN LDC North
Westland Arena (-)
WED MAR 29 at 7:00PM
IH CHIEFS South
LNBRG WARRIORS North
Langenburg Remax Are (-)
THU MAR 30 at 7:45PM
YKTN LDC North
YKTN RH South
Westland Arena (-)
U15
U15 STANDINGS
Team GP W L T OTL PTS
SV Stamps 18 16 0 2 0 34
HWY 9 Pred.. 18 11 5 2 0 24
YKTN CCV 18 11 7 0 0 22
YKTN LDC 18 8 7 3 0 19
LNBRG Warr.. 18 7 9 2 0 16
Melville M.. 18 5 12 1 0 11
Cote Selec.. 18 0 18 0 0 0
Esterhazy.. 18 12 3 3 0 27
Moosomin R.. 18 13 5 0 0 26
YKTN RH 18 11 4 3 0 25
Balcarres.. 18 11 5 2 0 24
IH Chiefs 18 6 9 3 0 15
Fort Knox 18 6 10 2 0 14
Rocanville.. 18 5 10 3 0 13
4 Nations 18 0 18 0 0 0
U15 SCORING LEADERS
U15 Commissioner

Reesey Van Caeseele

306-399-0021

reesey_vancaeseele@hotmail.com

(This contact is NOT for the general public, ONLY for internal use only)

"A" Side Champs - Swan Valley U15 Stampeders
U15 Age Division

Under 15 years of age as of Dec. 31 of the current season

The age and skill level of the team defines the seasonal plan. The Hockey Canada skill development programs are based on progressive steps and follow the appropriate allocation of time illustrated in the skill development pyramid.


Goals for the U15 age division are:

• Fun
• Refining team play
• Introduction to team strategy

 


The U15 program recommends the following practice time allotment:

• 40% technical skills
• 15% individual tactics
• 20% team tactics
• 15% team play
• 10% strategy

 

U15 Downloads

© 2023, MAJOR HOCKEY LEAGUE. ALL RIGHTS RESERVED.

Design, Hosting, Online Registration & Administration Tools By:Powered By:
Sports Administration & Management, Online Registration, Stores, Professional Websites for Amateur Sports Teams, Leagues, Tournaments & Associations

ADMIN LOGIN